15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Programı

Fakültemizde, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma programı icra edildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü kapsamında anma programı 13 Temmuz 2021 Salı günü Mühendislik Fakültesi 103 nolu derslikte düzenlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine karşı milletin kahramanca bir mücadeleyle elde ettiği zaferin 5’inci yılı dolayısıyla düzenlenen anma programına Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi akademik ve idari personeli katıldı.

Fakültemizde düzenlenen program, başta 15 Temmuz gecesi ebediyete intikal etmiş Aziz Şehitlerimiz olmak üzere bu vatan uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Fakültemiz öğretim elemanlarının adına Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Serkan SAVAŞ’ın 15 Temmuz’un anlam ve önemine dair konuşmasının ardından, Şehit Asb.Kd.Bçvş. Ömer HALİSDEMİR ve aziz şehitlerimiz anısına “30 Kuş” şiiri dinletisi gerçekleştirildi.

15 Temmuz’un Milli Birlik ve Beraberliğimize kattığı anlam ve önemiyle ilgili Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk DİLMAÇ’ın konuşmasının ardından, “Dakika Dakika 15 Temmuz Belgesel Kronoloji” gösterimi yapıldı.

Gerçekleştirilen anma programı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 15 Temmuz mesajının Durmuş KAYIKÇI tarafından okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemine yönelik olarak İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ender SARIFAKIOĞLU’nun, 15 Temmuz’un unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması ile ilgili duygu ve düşünce paylaşımının ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği sona erdi.

Vatan, millet ve bayrak uğrunda canlarını feda etmiş tüm şehitlerimize minnettarız, Ruhları şad, makamları âli olsun.

“Yakın tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazan Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve bu eşsiz vatana sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi: 13 Temmuz 2021 Salı