ÇAKÜ Öğrencileri Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ne Katıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu üyeleri Akademik Danışmanları Dr. Ögr. Üyesi Seda Şahin nezaretinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilen “Gençlere Yönelik Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ne” katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilen ve 9-12 Aralık tarihlerinde ziyarete açık olan Gençlere Yönelik Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde 14 Bakanlık ile 40’dan fazla şirket ve kuruluş yer aldı.

ÇAKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Yapay Zeka Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Ögr. Üyesi Seda Şahin, Topluluk Başkanı M. Turan Çalışkan ve beraberindeki 33 öğrenci de tanıtım günlerini ziyaret ederek lider savunma ve teknoloji firmalarının, bakanlıkların ve kuruluşların yetkilileriyle tanıştılar. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TOGG, Ziraat Bankası gibi kurum ve firmalar ile bir araya gelen topluluk üyesi gençler projeleri ve fikirleri hakkında uzmanlardan görüş aldılar.

Yapay Zeka Topluluğu Başkanı M. Turan Çalışkan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’na bağlı Vizyoner Genç’e topluluğu ve projeleri hakkında röportaj verdi.

Yayınlanma Tarihi: 15 Aralık 2021 Çarşamba
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022 Perşembe