Aday Öğrenci

Geleceğin Mühendisleri Yarenler Şehri ÇAKÜ’de Yetişiyor

 

Dünyaya açık yerli ve milli üniversite olan Çankırı Karatekin Üniversitesine bağlı olarak kurulan Mühendislik Fakültesi, geleceğin parlak mühendislerini yetiştirmeye devam ediyor.  

Üniversitemiz, Ankara’ya yakın konumu sebebiyle sosyo-ekonomik olarak gelişmiş bir bölgede yer almaktadır. Üniversitemiz, Uluyazı yerleşkesinde büyük bir alana kurulmuş; içerisinde barınma, ulaşım, beslenme, spor, sağlık ve kültür gibi alanlarda, tüm faydalı olanakları içeren modern bir kampüse sahiptir. Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Uluyazı Kampüsü içinde yer almasıyla öğrencilerimize kampüsün sağladığı tüm olanaklardan faydalanma imkânı sunmaktadır.

İç Anadolu Bölgesinde bulunan ve Yarenler şehri olarak bilinen Çankırı, kültürel mirasının yanı sıra eğitim bakımından da öğrencilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Genç ve dinamik bir üniversite olarak şehrin ve bölgenin gülen yüzü olmaya tüm hızıyla devam eden üniversitede 2010 yılında kurulan Mühendislik Fakültesi ile mühendislik bilimi alanındaki ihtiyaçların karşılanmasına büyük katkı sağlanmaktadır. Fakültemiz, lisans ve lisansüstü düzeylerinde eğitim öğretim veren bölümleriyle, hayati öneme sahip olan ve ülkemiz ekonomi ve teknolojisinin lideri sektörlere, alanında bilgili ve uygulama becerisi yüksek mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde; Kimya Mühendisliği Bölümü, Gıda Mühendisliği Bölümü, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Makine Mühendisliği Bölümü olmak üzere toplam 6 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerimizin her biri, dinamik, yenilikçi ve alanında uzman akademik kadroya sahiptir. Fakültemizde BOLOGNA kalite standartları doğrultusunda eğitim verilmektedir. MÜDEK akreditasyonu için gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Fakültemiz bünyesindeki bölümlerin tümü normal öğretim türündedir ve öğrenim ücreti yoktur. Fakültemiz eğitim ve öğretim modeli örgün eğitimdir. Covid-19 pandemisi sürecinde uzaktan (online) eğitim modeli uygulanmıştır. Yüz yüze ve uygulamalı yapılan dersler, fakültemiz bünyesindeki derslik, atölye ve laboratuvarlarda verilmektedir.

Yeniliğe açık ve mühendislik alanında gelişime öncülük eden, bilimsel, sosyal, ekonomik, kültürel ve sportif anlamda etkin, dinamik gücünü her geçen gün arttırarak geleceğe umut ve güvenle bakmamızı sağlayan, siz değerli mühendis adaylarımızı fakültemizin yeni bir üyesi olarak görmekten mutluluk duyarız.

Faydalı Linkler

Mühendislik Fakültesi Tarihçe

Mühendislik Fakültesi Kalite Çalışmaları

Mühendislik Fakültesi İletişim Bilgileri

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Akreditasyon

BOLOGNA:

Lisans Programları Bologna Linkleri

Bölüm Aday Öğrenci Sayfaları

Sevgili mühendis adayı öğrenciler,

Tercih etmeyi düşündüğünüz bölümlerimiz hakkında aşağıdaki bağlantıları kullanarak bilgi alabilirsiniz:

Sosyal Yaşam

Fakültemiz öğrencileri Uluyazı Yerleşkesinde bulunan spor tesisleri, kafeterya, yemekhane, aile sağlığı merkezi, kütüphane gibi alt yapı hizmetleri ile Uluyazı Kampüsündeki her türlü eğitim, kültür, sosyal, spor, sağlık, teknik altyapı tesislerini kullanabilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, öğrenci toplulukları başta olmak üzere birimlerimizce düzenlenen söyleşi, konferans, yarışmalar vb. tüm etkinliklere katılabilmektedir. Fakültemiz Uluyazı Kampüsü içindedir. Öğrenciler, “Uluyazı” güzergâhı şehir içi toplu taşıma araçları ile şehir merkezinden kampüse rahat bir şekilde ve kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirler. Çankırı’ da bulunan, Uluyazı Kampüsü içinde ve dışında olmak üzere, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı, kız ve erkek yurtları hakkında bilgi almak için yurtkur.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Yurtların yanı sıra öğrencilerimiz imkânları dâhilinde kiralık daire imkânlarından da faydalanabilmektedir. Üniversitemiz beslenme, sağlık, spor, kültür, kütüphane ve misafirhane gibi hizmet ve olanakları hakkında bilgi almak için Üniversitemiz Aday Öğrenci Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.